İnstagram DM’lere Sesli Mesaj Getiriyor!

0

İnstagram, Doğrudan mesajlarına sesli mesajlaşma özelliği ekledi . Bu özellik kullanıcıların sesli ve özel sohbetler halinde birbirlerinin sesli mesajlarını bir dakikaya kadar göndermelerine olanak tanır. Güncelleme iOS ve Android için kullanıma sunuldu.

Öncelikle İnstagram uygulamanızı son sürümüne güncelleyin;
App Store Google Play

Nasıl Kullanılır?

Mikrofon tuşunu basılı tutarak mesajları kaydedebilir. Düğmeyi serbest bıraktığınızda otomatik olarak gönderilir, bu yüzden gönderme konusunda kendinizden emin değilseniz veya yeniden kaydetmek istiyorsanız, silmek için parmağınızı çöp kutusu düğmesine sürükleyebilirsiniz.

İnstagram DM'lere Sesli Mesaj Getiriyor!

Ana şirket Facebook‘un yıllardır Messenger platformunda sesli mesajlaşma özelliği olduğu için, İnstagram‘da bu eklenti için biraz geç kalmış gibi görünüyor. Sesli mesajlar, WeChat ve WhatsApp gibi mesajlaşma platformlarında hızla tercih edilen iletişim yöntemi haline geliyor ve bunun eklenmesi bazı kullanıcılar için hoş bir özellik olabilir. Alternatif olarak, sesli mesajlar Facebook’un kendi özellikleriyle aşırı dağınık hale geldiği için “İnstagram’ın sonu” nun başka bir işareti olabilir.

Bizi de İnstagram da takip edebilirsiniz; @teknodropcom

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz