PewDiePie, Yazıcı Korsanlarını Kullanıyor.

0

Hackerlar dünya çapında yazıcıların kontrolünü ele geçirdiler.

Dünya üzerinde bu tür yazıcıların hacklenmesi normal bir durum, Fakat içeriğin konusu farklı olunca konu baya ilgi çekiyor, Hackerlar bu kez makineleri yok etme gücüne sahip olduklarını söylüyorlar.

İlk olarak dünya üzerinde en sevilen YouTuber olarak bilinen PewDiePie‘yı destekleyen posterler oluşturmak için yaklaşık 50.000 yazıcının zorladığını iddia ediliyor.

Yazılan yazılarda PewDiePie‘a destek çağrısında bulunuyorlar. Bu konu son zamanlarda abone sayısı bir hayli yükselen YouTuber T-Series sayesinde çıktı, bu ikili arasında rekabet bir hayli fazla olduğu için nereden kar yaparsak iyidir düşüncesindeler.

BBC’ye Açıklamada Bulunuldu !

Bu saldırıyı yapan kişilerden biri BBC‘ye anonim olarak çevrim içi konuşarak, “Hacker’ın bir oyun ya da oyuncak olmadığını, gerçek hayatı da etkileyebileceğini göstermeye çalışıyorum.” gibi bir röportajda bulundu.

Saldırıya uğrayan kişiler fotoğraflarını çekip sosyal medyada @pewdiepie etiketi ile paylaşıyor. Yazının içeriğinde; “PewDiePie başı dertte ve T-Seriesi yenmek için yardımına ihtiyacı var!” gibi kelimeler bulunuyor.

PewDiePie, Yazıcı Korsanlarını Kullanıyor

Hangi ülkelere saldırılarda bulunuyorlar?

ABD, Arjantin, İspanya, Avustralya ve Şili

Bu yazıcıların hacklenme durumu doğal olduğu için bu konu fazla da ciddiye alınmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz